ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ В РАМКАХ ПРОЕКТУ ЄС-МОП «НА ШЛЯХУ ДО БЕЗПЕЧНОЇ, ЗДОРОВОЇ ТА ЗАДЕКЛАРОВАНОЇ ПРАЦІ В УКРАЇНІ»

ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ В РАМКАХ ПРОЕКТУ ЄС-МОП «НА ШЛЯХУ ДО БЕЗПЕЧНОЇ, ЗДОРОВОЇ ТА ЗАДЕКЛАРОВАНОЇ ПРАЦІ В УКРАЇНІ»

15-23 жовтня 2020 року відбулося виїзне засідання робочої групи з опрацювання проекту закону з питань безпеки і здоров’я на роботі, яке було ініційоване Міжнародною організацією праці в рамках проекту ЄС–МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

Протягом 9 днів представники 12 організацій та установ, в тому числі - наукові співробітники ДУ «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України», активно обговорювали два проекти закону, один з яких був запропонований Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Другий варіант, представлений для обговорення, був створений групою експертів з Міжнародної організації праці (МОП) з урахуванням Конвенцій МОП, ратифікованих Україною, рекомендацій та Директив ЄС з питань безпеки та гігієни праці, завдань щодо збереження здоров’я на роботі.

Загальним завданням було обговорення проектів закону та об’єднання їх в єдиний документ, який надалі, після опрацювання, розробки низки підзаконних актів, в тому числі - по медичному забезпеченню працюючих, буде поданий до Комітетів Верховної Ради України.

В розробці статей, що стосуються профілактики захворювань, медичних оглядів працівників, розслідування та обліку професійних захворювань, соціальними партнерами та однодумцями найчастіше були представники Інституту медицини праці, Комітету з питань гігієнічного регламентування Міністерства охорони здоров’я України та Федерації профспілок України.

Після узагальнення та технічного опрацювання проекту закону усі члени робочої групи будуть мати можливість для ознайомлення та додаткового опрацювання.

Дякуємо організаторам та всім учасникам робочої групи за співпрацю. Законотворча робота буде продовжена.