16.07.2020 р. в МОЗ України відбулась нарада під головуванням заступника міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря В.К. Ляшка за участі завідувачки відділу професійної патології Державної установи “Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України” член-кореспондента НАМН України, д.мед.н., професора А.В. Басанець, директора Департаменту замовлень медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ А.В. Горошко, представників МОЗ України з питань визнання та розслідування випадків гострих професійних захворювань на COVID-19.

Станом на 16.07.2020 р. в Україні зареєстровано 7591 випадків захворювання на COVID-19 у медичних працівників, найбільша частка з них - у Львівській (712), Чернівецькій (671) та Київській областях (536). Незважаючи на високий рівень захворюваності у м. Києві, було завершено лише 7 розслідувань випадків захворювання у медичних працівників, серед яких пов’язаних з виконанням професійних обов’язків – лише 4, тоді як в Дніпропетровській області ці цифри становлять відповідно 207 та 84. За смертністю медичних працівників першою є Івано-Франківська область, де зареєстровано 10 летальних випадків.

Наразі існує важлива проблема з розслідуванням випадків гострих професійних захворювань на COVID-19 у зв’язку з тим, що не проводиться або проводиться неякісно епідеміологічне розслідування таких випадків, а також з труднощами проведення консультації профпатолога. У зв’язку з реформою галузі охорони здоров’я в багатьох регіонах України були ліквідовані посади лікарів-профпатологів і отримання консультації профпатолога таким чином стало неможливим.

Нарада була конструктивною, досягнуто домовленості щодо проведення селекторної наради з Департаментами охорони здоров’я областей України для роз’яснення стану проблеми та спільного вирішення питання про відновлення посад лікарів-профпатологів в закладах охорони здоров’я.