З глибоким сумом сповіщаємо...


З глибоким сумом сповіщаємо, що 30 грудня на 82-му році життя перестало битися серце відомого науковця, гігієніста, член-кореспондента Національної академії медичних наук України, доктора медичних наук, професора, директора Інституту медицини праці імені Ю. І. Кундієва НАМН України (2017-2020 р) Володимира Івановича Чернюка.

Все своє життя Володимир Іванович Чернюк присвятив науці. Відомий учений-гігієніст і організатор медицини праці в Україні, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, вчений з дослідження екстремальних впливів шкідливих виробничих чинників. Основні напрями його наукової діяльності: дослідження механізмів ізольованої і комбінованої дії фізичних виробничих чинників; епідеміологічні дослідження з оцінки професійних ризиків здоров’ю; проблеми професійного стресу та перевтомлення при змінній праці; розробка гігієнічних нормативів та регламентів у галузі безпеки праці та виробничого середовища.

Глибокий дослідник, він завжди цінував і пишався як своєю професійною діяльністю, так і своїми вчителями, а також багатими традиціями рідної наукової установи.

Володимир Іванович зробив суттєвий внесок у становлення вітчизняної школи вчених-гігієністів, які досліджують механізми ізольованої та комбінованої дії фізичних виробничих чинників і професійні ризики здоров’ю працюючих. Він підготував плеяду докторів та кандидатів наук, які успішно працюють у різних установах гігієнічного профілю в Україні.

Широко відомі його вагомі здобутки у вирішенні проблеми професійного стресу та перевтомлення при змінній праці, розробці гігієнічних нормативів і регламентів у галузі безпеки праці та виробничого середовища.

Під керівництвом Володимира Івановича розроблено низку державних стандартів, санітарних правил та нормативних документів для практичного втілення інноваційного принципу ергономічного конструювання сільськогосподарської техніки.

Володимир Іванович Чернюк автор понад 250 наукових праць, у тому числі 9 монографій, 5 авторських свідоцтв, 25 гігієнічних нормативів і державних стандартів.

Був членом наукової ради з теоретичної та профілактичної медицини НАМН України, Головою Спеціалізованої ради по захисту докторських дисертацій Д 26 554.01, Головою Вченої ради Інституту медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України, Головою редакційної ради журналу «Український журнал з проблем медицини праці», членом редакційної ради журналу «Охорона праці», Головою комісії з гігієнічного регламентування фізичних чинників та важкості і напруженості праці Комітету МОЗ з гігієнічного регламентування.

За життя Володимир Іванович був нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, медалями «За доблесний труд», «В пам’ять 1500-ліття Києва», знаком «Отличнику здравоохранения».

Щирі співчуття всім рідним і близьким людям, тим хто знав цю світлу людину. Це велика невимовна втрата для колег і друзів, всієї наукової спільноти.

Світла пам'ять про Володимира Івановича Чернюка назавжди залишиться в наших серцях ...