15 травня 2020 року відбулася зустріч Директора Державної установи "Інститут медицини праці імені Ю. І. Кундієва Національної академії медичних наук України", члена-кореспондента НАМН України, професора, доктора медичних наук Володимира Івановича Чернюка і Головного державного санітарного лікаря України, Заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Кириловича Ляшка.

В ході зустрічі розглядалися питання участі Інституту у подоланні наслідків COVID-19 в Україні. Віктор Кирилович Ляшко висловив вдячність Інституту за активну участь у розробці методології визнання інфекції COVID-19 як гострого професійного захворювання.

Обговорювалися перспективи співпраці у питаннях збереження здоров‘я працюючих.

Користуючись нагодою, Віктор Кирилович Ляшко привітав з Днем Народження Володимира Івановича Чернюка і висловив підтримку Інституту у його діяльності як унікальній установі в Україні.

Привітання з Днем народження Директору Інституту Володимиру Івановичу Чернюку від Віктора Кириловича Ляшка - Заступника Міністра охорони здоров’я - Головного державного санітарного лікаря України.

Віктор Кирилович Ляшко

Кожен випадок захворювання на COVID-19 серед медичних працівників повинен розглядатися як професійне захворювання!

Ми вже неодноразово звертали на це увагу та наголошували керівникам закладів охорони здоров’я.

Про випадки захворювання медиків потрібно повідомляти Державну службу з питань праці, яка проводить розслідування кожного такого випадку.

️На жаль, керівники закладів охорони здоров’я нехтують цим.

Із понад 3 тисяч випадків захворювання COVID-19 серед медичних працівників станом на зараз повідомлено тільки про захворювання кожного 2 медика!

Розслідування, на сьогодні, завершено тільки в 10 випадках. У 7 з яких встановлено зв'язок між професійною діяльністю та хворобою. Закривати очі на таку ситуацію не можна.

Тому сьогодні була проведена чергова нарада з працівниками Держпраці, Держпродспоживслужби та Міністерства охорони здоров’я. На ній з’ясовували чому так відбувається.

Є проблеми з долученням епідеміологів до складу профільних комісій.

Сьогодні свої пояснення нададуть керівники 5 лабораторних центрів, які не делегують епідеміологів до складу комісій.

Всі керівники лабораторних центрів отримали доручення терміново направити епідеміологів до складу комісій.

Буду ініціювати черговий розгляд цього питання на засіданні національної комісії ТЕБтНС.

Тому що медики не повинні страждати через бюрократичні процедури.

Паралельно з цим обговорили питання удосконалення порядку розслідування і обліку професійних захворювань в рамках реформування системи санітарно-протиепідемічного захисту нашої країни.

Маю певні напрацювання, які представлю вже найближчим часом.

Також зустрівся з директором Інституту медицини праці НАМН України Чернюком Володимиром Івановичем. Обговорили проблемні питання встановлення зв’язку захворювання з умовами праці.

Нелегкі часи зараз в Інституту медицини праці НАМН України. Але моя підтримка йому гарантована.