Менді Боствік. Наукова та біологічна природа травми. Нейрофізіологічний, нейробіологічний та нейроендокринологічний підходи до діагностики та лікування ПТСР

Сьогодні у стінах Інституті медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України було проведено зустріч-дискусію із Менді Боствік (Mandy Bostwick) – лікарем, консультантом, лектором, професійним членом Міжнародного товариства з вивчення травми та дисоціації (ISST-D) та Консорціуму з дослідження травматичного стресу (TSRC) Інституту Кінсі при Університеті Індіани, США.

Темою зустрічі-дискусії було обрано: «Наукова та біологічна природа травми. Нейрофізіологічний, нейробіологічний та нейроендокринологічний підходи до діагностики та лікування ПТСР».

Протягом зустрічі було розглянуто питання:

– визначення травми, їх класифікація та стадії травми;

– резистентність до травми;

– перекриття симптомів;

– наслідки неправильного діагнозу та лікування;

– негативні клінічні випадки (кейси з власної 30-річної практики з лікування і посттерапевтичного супроводу ветеранів та військовослужбовців Великої Британії);

– підхід “Кубика Рубика” до оцінки діагностики та лікування;

– тематичні дослідження;

– інтегральний підхід до роботи з травмою, особливість складу мультидисциплінарних команд.

Також відбулася годинна професійна дискусія з аудиторією. На якій слухачі ставили актуальні питання до пані Менді та отримали зворотній зв’язок, що базувався на основі британських протоколів лікування та особистого досвіду лікаря.

Щиро дякуємо Менді Боствік, Всеукраїнській Асоціації Фізичної Медицини, Реабілітації і Курортології (ВАФК), Globsec Kyiv та DOLADU за важливий внесок у фахову підготовку українських спеціалістів у питанні нейрофізіологічного, нейробіологічного та нейроендокринологічного підходів до діагностики та лікування ПТСР.