Роль санаторно-курортних закладів у реабілітації та відновленні військовослужбовців

7 вересня Всеукраїнська Асоціація Фізичної Медицини, Реабілітації і Курортології (ВАФК) на базі Інституту медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної академії наук України провели круглий стіл-дискусію «Роль санаторно-курортних закладів у реабілітації та відновленні військовослужбовців».

У ході дискусії пройшло фахове обговорення таких питання як: роль санаторно-курортних закладів у системі охорони здоров’я та соціальної політики щодо реабілітації та відновленні військовослужбовців, ветеранів війни та членів їх сімей; потенціал санаторно-курортних закладів у період воєнного стану та відновленні України; ознайомлення з реалізованими кейсами, обмін ідеями та напрацювання спільного алгоритму дій в удосконаленні комплексної реабілітації та відновленні військовослужбовців, ветеранів війни та членів їх сімей.

Спікерами круглого столу-дискусії стали:

•  Микола Субота, Голова Правління ПрАТ “Укрпрофоздоровниця”;

•  Сергій Бучинський, Віцепрезидент ВАФК, Завідуючий відділенням відновного лікування та фізіотерапії КНП КДЦ Шевченківського району м. Києва;

•  Олександр Гавловський, член Правління ВАФК, Генеральний директор ПрАТ «Миргородкурорт», кандидат медичних наук;

•  Олена Дума, голова АРМА, юрист, експерт з антикорупційних питань;

•  Роман Самсій, Керівник експертної групи ВАФК з впровадження та використання інноваційного та високотехнологічного обладнання у сфері охорони здоров’я;

•   Сергій Каплін, Український громадський діяч та політик, Народний депутат Верховної Ради України VII та VIII скликань;

•   Альберт-Лейзер Фельдман, засновник БФ «ІЗРАЇЛЬСЬКА МЕДИЧНА МІСІЯ».

Усі фахівці підтримали думку, що санаторно-курортне лікування є важливою складовою системи соціальної політики, санаторно-курортні заклади відіграють провідну роль у збереженні здоров’я нації. Роль і значення санаторно-курортної системи України полягає у величезних її можливостях щодо підтримання, зміцнення та відновлення здоров’я нації, зокрема у процесі реабілітації та відновлення здоров’я військовослужбовців, ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих героїв.

Активне залучення санаторних закладів до надання реабілітаційної допомоги, відновлення стану здоров’я та соціальної адаптації постраждалих внаслідок бойових дій, зменшить надалі державні витрати на систему охорони здоров’я.

ВАФК вже сьогодні ініціює розроблення універсальних антикризових заходів для системи санаторно-курортних закладів всіх організаційно-правових форм та форм власності незалежно 

від їх підпорядкування на загальнодержавному рівні. 

У ході дискусії було затверджено основні цілі діяльності ВАФК щодо системи санаторно-курортних закладів:

• Збереження можливостей санаторно-курортних закладів для реабілітації, відновлення, соціальної адаптації військових, ветеранів, постраждалих внаслідок воєнної агресії рф.

• Популяризація іміджу України через новітні оздоровчі та медичні центри.

Результатом дискусії стало виділення основних завдань для об’єднаної робочої групи щодо систематизації, напрацювання спільного алгоритму дій в удосконаленні комплексної реабілітації та відновленні військовослужбовців, ветеранів війни, членів їх сімей та формування санаторно-курортних можливостей в Україні.

Щиро дякуємо всім учасникам круглого столу-дискусії та продовжуємо плідну співпрацю!