Шлях додому: як країні повернути українців?

Сьогодні в Інституті медицини праці ім. Ю. І. Кундієва НАМНУ в партнерстві з Інститутом розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр та Ізраїльської медичної місії провели круглий стіл-дискусію: «Шлях додому: як країні повернути українців?».

В процесі роботи розглянули ряд важливих питань:

– Які проблеми очікують на український ринок праці та бізнес після війни та що держава може зробити, щоб допомогти людям.

– Що стимулюватиме українських біженців повернутися додому.

– Плани та сценарії повернення українців додому.

– Головні перепони та стимули до повернення українців.

– Економічна та демографічна криза – сценарії розвитку країни.

Чим більше часу триває воєнний стан в Україні, тим більше українців прилаштовується до нових умов проживання в країні перебування. Тому, вже сьогодні важливо мати загальнонаціональну стратегію подолання наслідків війни та відновлення України й ця стратегія повинна мати, зокрема такі важливі складові:

– відновлення економіки України через стимулювання економічної активності працездатного населення, зокрема стимулювання зайнятості та працевлаштування населення;

– подолання демографічної кризи, що передбачає зміцнення галузі охорони здоров’я з пріоритетним напрямком – охорони материнства та дитинства;

– залучення інвестицій у відбудову інфраструктурних об’єктів, зокрема у заклади охорони здоров’я (перинатальні центри, лікарні, реабілітаційні центри), заклади освіти та науки, житло з можливістю пільгового кредитування для тих, хто його втратив внаслідок бойових дій;

– зміцнення та розвиток освіти і науки (оновлення навчальних програм для учнів, студентів, а також запровадження програм підготовки та перепідготовки для тих, хто не зможе знайти роботу за попередньою спеціальністю).

Ринок праці повинен мати потужний поштовх для відновлення України.

Також, необхідним є розроблення та впровадження наукових інноваційних технологій у різних галузях, що надасть можливість запустити процес відновлення економіки.

Цю стратегію підтримали спікери столу-дискусії та визначили вектори подальшої роботи в питанні повернення українців з-за кордону.