Вітання з Міжнародним днем медичної сестри

З нагоди, що відзначається щороку 12 травня Державна установа «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України» зазначає про важливість систематичної підтримки представників медсестринської справи.

День медичних сестер відзначають з моменту заснування міжнародної ради медичних сестер (International Council of Nurses) – професійної громадської організації, до складу якої увійшли більше ніж 130 національних асоціацій медсестер, що представляють більше ніж 27 мільйонів медсестер зі всього світу. Саме ця організація прийняла рішення відзначати професійне свято медичних сестер в день народження Флоренс Найтінгейл – першої дослідниці та основоположниці сучасної сестринської справи.

З тих пір 12 травня в усьому світі вшановують представниць цієї професії. Незважаючи на те, що це свято фактично подолало 150-річний ювілей, офіційно його святкують з сімдесятих років минулого століття. До цієї дати міжнародна рада медсестер випускає інформаційні матеріали, розробляє тематику і гасло святкування. У різні роки до цього дня рада піднімала питання кадрового забезпечення медичних установ сестринським персоналом, необхідності широкого впровадження сучасних технологій в сестринській практиці та інші актуальні проблеми.

2021 рік присвячений змінам та інноваціям в сестринській справі і тому, як це в кінцевому підсумку вплине на майбутнє системи охорони здоров’я.

Зараз, як ніколи, актуальними стали інвестиції в базове і подальше утворення і підготовку для медсестер і створення для них таких умов праці, в яких вони зможуть повною мірою реалізувати весь свій потенціал.

Оскільки, пандемія COVID-19 надзвичайно важким тягарем лягла на системи охорони здоров’я всього світу, зокрема України, та на наше суспільство в цілому, медичні сестри знаходяться на передовій у боротьбі з COVID-19, вкладаючи в неї весь свій досвід і професіоналізм, свої найкращі особисті якості та рішучість.

Шановні наші медичні сестри, вітаємо вас із професійним святом! Бажаємо міцного здоров’я та натхнення у вашій нелегкій, але такій важливій справі.

Світла і вічна пам’ять тим, хто пішов з цього життя, рятуючи наше життя і здоров’я!