З глибоким сумом повідомляємо, що на 86-му році пішов з життя професор Валентин Цапко

З глибоким сумом повідомляємо, що 17 липня 2023 року на 86-році пішов з життя доктор медичних наук, професор ВАЛЕНТИН ГРИГОРОВИЧ ЦАПКО

Валентин Григорович Цапко народився 05 липня 1937 року в м. Вінниця. В Інституті працював з 1961 року.

У період з 1970 по 1982 роки був керівником групи з вивчення біологічних факторів виробничого середовища. З 1990 року – завідувачем лабораторії біологічних факторів виробничого середовища. У 1993 році був переведений у Національний аграрний університет (нині Національний університет біоресурсів і природокористування України) на посаду завідувача кафедри охорони праці.

Останні роки Валентин Григорович працював в ДУ «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України» за контрактом на посаді провідного наукового співробітника лабораторії медико-біологічних критеріїв професійних та екологічних впливів і гігієни праці в аграрному та промисловому виробництві.

Його наукові дослідження були присвячені питанням пестицидів та їх комбінованої дії на організм у поєднанні з іншими шкідливими факторами виробництва, дослідженням біологічних факторів на здоров’я працюючих.

За результатами досліджень опубліковано понад 300 наукових праць.

Валентин Григорович Цапко входив до складу спеціалізованої вченої ради Д 26.554.01 ДУ «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної академії медичних наук України» із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора медичних і біологічних наук за спеціальністю 14.02.01 – «гігієна та професійна патологія». 

Валентин Григорович був інтелігентною, чуйною та високодуховною людиною. До нього завжди була велика повага співробітників Інституту. Його професіональна діяльність завжди мала позитивні відгуки у науковому середовищі.

Висловлюємо щирі співчуття родині, близьким та друзям.

Пам’ять про Валентина Григоровича залишиться назавжди у наших серцях.

Колектив  ДУ «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України»

Прощання з Валентином Григоровичем Цапко відбудеться в середу «19» липня 2023 року о 12 00 год. у малому залі крематорію «Байкового кладовища».