З глибоким сумом сповіщаємо…

З глибоким сумом сповіщаємо, що 30 грудня на 82-му році життя перестало битися серце відомого науковця, гігієніста, член-кореспондента Національної академії медичних наук України, доктора медичних наук, професора, директора Інституту медицини праці імені Ю. І. Кундієва НАМН України (2017-2020 р) Володимира Івановича Чернюка.

Все своє життя Володимир Іванович Чернюк присвятив науці. Відомий учений-гігієніст і організатор медицини праці в Україні, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, вчений з дослідження екстремальних впливів шкідливих виробничих чинників. Основні напрями його наукової діяльності: дослідження механізмів ізольованої і комбінованої дії фізичних виробничих чинників; епідеміологічні дослідження з оцінки професійних ризиків здоров’ю; проблеми професійного стресу та перевтомлення при змінній праці; розробка гігієнічних нормативів та регламентів у галузі безпеки праці та виробничого середовища.

Глибокий дослідник, він завжди цінував і пишався як своєю професійною діяльністю, так і своїми вчителями, а також багатими традиціями рідної наукової установи.

Володимир Іванович зробив суттєвий внесок у становлення вітчизняної школи вчених-гігієністів, які досліджують механізми ізольованої та комбінованої дії фізичних виробничих чинників і професійні ризики здоров’ю працюючих. Він підготував плеяду докторів та кандидатів наук, які успішно працюють у різних установах гігієнічного профілю в Україні.

Широко відомі його вагомі здобутки у вирішенні проблеми професійного стресу та перевтомлення при змінній праці, розробці гігієнічних нормативів і регламентів у галузі безпеки праці та виробничого середовища.

Під керівництвом Володимира Івановича розроблено низку державних стандартів, санітарних правил та нормативних документів для практичного втілення інноваційного принципу ергономічного конструювання сільськогосподарської техніки.

Володимир Іванович Чернюк автор понад 250 наукових праць, у тому числі 9 монографій, 5 авторських свідоцтв, 25 гігієнічних нормативів і державних стандартів.

Був членом наукової ради з теоретичної та профілактичної медицини НАМН України, Головою Спеціалізованої ради по захисту докторських дисертацій Д 26 554.01, Головою Вченої ради Інституту медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України, Головою редакційної ради журналу «Український журнал з проблем медицини праці», членом редакційної ради журналу «Охорона праці», Головою комісії з гігієнічного регламентування фізичних чинників та важкості і напруженості праці Комітету МОЗ з гігієнічного регламентування.

За життя Володимир Іванович був нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, медалями «За доблесний труд», «В пам’ять 1500-ліття Києва», знаком «Отличнику здравоохранения».

Щирі співчуття всім рідним і близьким людям, тим хто знав цю світлу людину. Це велика невимовна втрата для колег і друзів, всієї наукової спільноти.

Світла пам’ять про Володимира Івановича Чернюка назавжди залишиться в наших серцях …


Прощання відбулося 2 січня о 10:30 за адресою:

вул. Академіка Стражеска, 6-А, м. Київ

С глубоким прискорбием узнали о кончине Владимира Ивановича Чернюка, уникального, многогранного и талантливого человека, внесшего бесценный вклад в развитие отечественной медицинской науки.

Владимир Иванович прожил яркую и достойную жизнь, был истинным ученым, интеллигентом, человеком блестящего интеллекта, огромной эрудиции.

Но осталось его богатейшее научное наследие, ученики, которые будут продолжать дело своего наставника. Светлая память об этом замечательном человеке навсегда сохранится в сердцах его близких, друзей, коллег, учеников

Добрая память о нем навсегда останется в наших сердцах.

Прошу передать искренние соболезнования, слова сочувствия родным, близким, коллегам, всем, кто знал и уважал Владимира Ивановича Чернюка.

Ада Молдавская, токсиколог,

сотрудница Института с 1957 г. по 2019 г. , Иерусалим, Израиль


Шановні колеги ДУ “Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України”!

Науковці Національного авіаційного університету, КПІ ім. Ігоря Сікорського висловлюють щире співчуття вашому колективу з приводу смерті вельми шанованого в українській науці вашого директора, член-корреспондента НАМН України, д.мед.н., професора Чернюка Володимира Івановича. Це велика втрата для української науки. Володимир Іванович був талановитим керівником, користувався високим авторитетом, був щирою людиною.

Сумуємо разом з вами, підтримуємо Вас в годину скорботи. Бажаємо продовжувати його справу.

Земля йому пухом.

Професор Запорожець О.І., професор Глива В.А., професор Халмурадов Б.Д., доцент Тихенко О.М., доцент Ніколаєв К.Д. (НАУ).

Професор Левченко О.Г., професор Левченко Л.О., професор Третьякова Л.Д., доцент Ходаковський (КПІ ім. Ігоря Сікорського).


Висловлюю співчуття всім рідним близьким людям світлої, доброї, великої людини Володимира Івановича Чернюка!

Шановний, рідний для нас Володимире Івановичу! Нам, Вашим учням, важко підібрати слова. Ми завжди будемо пам’ятати Вас, як талановитого вченого, професіонала, порядну людину. Дякуючи Вам і Вашій самовідданій праці, любові до науки незліченна кількість дисертантів, науковців, лікарів-гігієністів, лікарів-профпатологів зробили перші кроки і в подальшому завдяки Вашому інтузіазму, любові до своєї справи професійно вдосконалювались. Думаю, що не тільки для мене, а для багатьох людей, які зустрічались на Вашому шляху, Ви стали прикладом. Я запам’ятаю Вас не тільки як великого вченого, професіонала, а просто як добру, скромну, щиру, людину.

Любомир Гузар говорив: «Моя мрія в житті бути людиною, простою, доброю людиною. На світі дуже мало людей». Протягом всього життя Ви були не тільки керівником, відомим науковцем, професіоналом своєї справи, а справжньою людиною, добрим другом, батьком, чоловіком.

Пам’ятаю Ваші слова, під час рецензії літературного огляду: “Ти не перший працюєш в цьому напрямку наукової роботи. Де попередники?” Глибоко переконаний, що Ваші наукові праці стануть корисними для багатьох вчених, які продовжать Ваш внесок в Медицину праці України. Ваші слова: «Наша основна мета – збереження здоров’я працюючого населення» ніколи не розходились з ділом, а Ваші ідеї ми просто зобов’язані в подальшому продовжувати задля простих працюючих людей в Україні.

Ви були для мене не тільки науковим керівником, а добрим другом, наставником. Спогади про Вас тільки найкращі, теплі і світлі, дуже шкода, що не зможу більше поспілкуватись з Вами не тільки про наукову роботу, а просто про життя.

Світла і добра пам’ять про Вас назавжди залишиться в наших серцях.

Кандидат медичних наук Мазур В.В.


З глибоким сумом проводжаємо у вічність відомого науковця, гігієніста, член-кореспондента Національної академії медичних наук України, доктора медичних наук, професора, директора Інституту медицини праці імені Ю. І. Кундієва НАМН України (2017-2020 р) Володимира Івановича Чернюка.

Світлий, добрий спомин про Володимира Івановича назавжди залишиться в серцях тих, хто його знав, любив і поважав, хто жив і працював поруч із ним.

Це невимовна втрата для медичної спільноти…

Найщиріші співчуття висловлюємо з приводу непоправної втрати родичам та близьким. Хай рідна земля стане для нього пухом, а Господь дарує вічне життя у Царстві Небеснім.

Зі щирою скорботою і світлою пам’яттю…

Професор Абрагамович О.О. та колектив кафедри внутрішньої медицини №1 та професійних хвороб Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького


Пішов з життя земного наш дорогий Володимир Іванович Чернюк. У холодний, похмурий грудневий день відійшов до життя вічного…

Він був одним з тих видатних людей, яскравою особистістю, яких нечасто народжує наша славна українська земля. Він був її справжнім сином – працьовитим, мудрим, чуйним і добрим до інших.

Дитя війни, він зазнав усі її тягарі та негаразди – окупацію, визволення, важкі післявоєнні роки, які загартували і зміцнили його дух… Так склалася доля, що він обрав у житті медичну стезю і досяг на ній значних висот. Працелюбний і принциповий Володимир Іванович понад усе цінував в людях чесність та правдивість. «Платон мені друг, але істина дорожча!» – любив казати він, чи то в наукових диспутах, чи в особистій розмові. І співрозмовник, поглянувши йому в очі, розумів, що, окрім правди, не сприйматимуть нічого іншого…

Володимир Іванович не спочивав на досягнутих самовідданою працею лаврах і завжди прагнув до нових знань. Уважно читав літературу, критично аналізував, робив глибокі висновки та планував нові дослідження, вболіваючи за розвиток вітчизняної гігієни праці та професійної патології…

Пам’ятаю його вислів, коли якось він з доброю посмішкою в приватній бесіді сказав: «Всі починають з гігієни факторів та приходять до фізіології праці». Цим від наче відображав свій науковий і посадовий шлях: аспірант та науковець лабораторії шуму та вібрації, завідувач лабораторії гігієни праці у рільництві та гігієнічної оцінки сільськогосподарської техніки, завідувач лабораторії гігієни та фізіології змінної праці, заступник директора з наукової роботи та директор Інституту медицини праці НАМН України…

Ззовні може здатися, що Володимир Іванович був у тіні великого Юрія Ілліча Кундієва. Проте, все було інакше – вони були чудовим тандемом, який надзвичайно плідно працював протягом чверті століття. Вони сприймалися у комплексі – як Великий і Малий Арарат, створюючи єдиний масив фундаменту гігієнічної науки, до якої засвідчити свою повагу часто приїздили на конгреси та конференції науковці світового рівня з провідних міжнародних організацій – ВООЗ, МОП, NIOSH…

Наукові доповіді Володимира Івановича, де б вони не звучали, завжди були окрасою заходу. Їх завжди відрізняла академічність, чіткість і лаконічність думки, наочність представлення матеріалу, краса мовлення та повне схвалення і захоплення аудиторії. Багато його учнів можуть засвідчити, що його науково-методична допомога молодим вченим завжди була своєчасною та безкорисною. І не тільки вітчизняним, а й науковцям з Польщі, В’єтнаму, інших країн, де завжди пам’ятатимуть добре ім’я члена-кореспондента НАМН України, доктора медичних наук, професора Чернюка Володимира Івановича.

Володимир Висоцький сказав, що «смерть самых лучших выбирает и дергает по одному…». Ще мудрі і досвідчені люди кажуть: коли іде з життя добра і хороша людина, у небі загоряється ще одна зірочка, щоби на Землі було більше світла і люди менше блукали у пітьмі… От і тим, хто знав і любив цю світлу людину, завжди буде світити його зоря – зоря Володимира Івановича Чернюка…

Світла йому пам’ять!

Завідуючий лабораторією по вивченню і нормуванню фізичних факторів

виробничого середовища ДУ “ІМП імені Ю.І. Кундієва НАМН”,

доктор біологічних наук В.І. Назаренко