Рада молодих вчених – Конференція 2022 року

57-ма НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ГІГІЄНИ ПРАЦІ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ПАТОЛОГІЇ»

29 листопада 2022 року, в умовах воєнного стану та не зважаючи на постійні перебої електропостачання у стінах ДУ «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України» була проведена 57-ма науково-практична конференція молодих вчених «Актуальні питання гігієни праці та професійної патології» в режимі on-line.

Дана науково-практична конференція була спрямована на сприяння розвитку актуальних питань гігієни праці та професійних захворювань, підвищення якості та інноваційних шляхів розвитку наукових досліджень в галузі медицини праці.

У роботі конференції прийняли участь понад 30 учасників, які представили свої науково-теоретичні та практичні розробки.

Були представлені різні наукові школи, зокрема ДУ «ІМП імені Ю.І. Кундієва НАМН», Республіканського спеціалізованого центру хірургії імені В.В. Вахідова (Узбекистан), Харківського національного медичного університету, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Київського національного університету будівництва та архітектури, ДУ «Інститут громадського здоров’я імені О.М. Марзєєва НАМН», ПВНЗ «Міжнародний європейський університет», а також представники ГО Evo.House.

В кризових ситуаціях в черговий раз було засвідчено помітне наукове зростання і потужний творчий потенціал нашої талановитої молоді, яка спирається на міцний фундамент наукової думки своїх шанованих попередників і фундаторів гігієнічної науки.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся керівник установи, доктор медичних наук, доктор політичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Костянтин Євгенович Іщейкінякий зазначив, що «в Інституті щорічно організовуються наукові заходи з нагоди заснування і становлення закладу, які з 1988 року проходять у форматі науково-практичних конференцій молодих вчених. Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва є провідною установою НАМН України, де поєднуються фундаментальні та клінічні дослідження. Творчий доробок Інституту в галузі фундаментальних і прикладних досліджень складає вагомий внесок у розвиток профілактичної медицини».

З актовою промовою “Впровадження сучасної системи реабілітації в Україні” виступила  заступник директора з загальних питань, заслужений юрист України Сисоєнко Ірина Володимирівна.

За програмою конференції були заслухані гарно проілюстровані доповіді молодих вчених, які формувались оргкомітетом конференції за тематичними напрямами факторної та галузевої гігієни, професійної патології.

Доповідачі у своїх доповідях підняли низку важливих питань сьогодення та власне бачення їхнього вирішення у галузі медицини праці.

За результатами представлених доповідей та загального їх обговорення, підведення підсумків роботи конференції визначено переможців конкурсу (1, 2, 3 місце) за кращу наукову доповідь серед молодих вчених:

І місце – Корнієнко Сергій Юрійович, голова ГО Evo.House;

ІІ місце – Лашко Олег Миколайович, молодший науковий співробітник лабораторії епідеміологічних досліджень, професійної патології та моніторингу професійного здоров’я ДУ «ІМП імені Ю. І. Кундієва НАМН» к.мед.н.;

ІІІ місце – Лобанова Анна Володимирівна, студентка V курсу ПВНЗ Міжнародний європейський університет.

У заключній частині роботи конференції надійшли побажання всім учасникам плідної роботи, генерації нових ідей, міцного здоров’я, творчої наснаги, благополуччя та успіхів!